9aorultsegek
9aorultsegek
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Chatszobk
 
Ltogatk
Induls: 2005-03-07
 
Aniblas
 
News
News : M.A.G.U.S. O-W-ig

M.A.G.U.S. O-W-ig

Plesi  2005.03.10. 14:28

Istenek, hsk, birodalmak

O

Orkulumok

A mondk szerint mr az Elsõ Kor hajnaln is llt Di'Maren s Di'Luan rnykpapjainak Orkuluma. A papok a legvgsõ tuds lettemnyesei, egyes felttelezsek szerint egyszerre vannak jelen az Univerzum minden skjn is dimenzijban, innen ered kimerthetetlen tudsuk. Titkaikat csak olyanokkal osztjk meg, akiket az idõ teljessgben is rdemesnek tallnak e megtiszteltetsre, miutn azonban mindenki krdsre vlaszolnak, szmtalan flrertst okoznak - azok, akiket nem akarnak rszeltetni tudsukbl, olyan homlyos, kihmozhatatlan, gyakran sszefggstelen jslatot kapnak, melyet haland nem kpes megfejteni. Ennek ellenre sokan rteni vlik az sszefggseket, mert nem tudjk az egyetlen igazi titkot: ha az rnykpapok valban fel akarjk fedni titkaikat, azt olyan kristlytisztn, olyan rthetõen teszik, hogy mg vletlenl sem lehet mondandjukat nem megrteni.

Ordan

A Krni- s a Sheral-hegysg tallkozsnl hzd vlgyben plt vros, amely az szak- s Dl-Ynev kereskedelmnek neki jut spjbl, vmokbl s illetkekbõl gazdagodott meg.

Ordan a tûzvarzslknak, Sogron papjainak s hveinek szkhelye, Ynev valamennyi tûzimdjnak szent vrosa.

Orwella

A Kitasztott; a pyarroni hagyomny szerint Dreina s Uwel gyermeke, valsznû azonban, hogy sokkalta õsibb erõt testest meg. Visszataszt klseje dacot s gyûlletet rlelt meg benne a harmnia minden megjelensi formjval szemben. Eonokon t igyekezett kifrkszni az istenek elõtt is rejtett titkokat, s mikor gy rezte, eleget tud mr, tmadsra indult, hogy Kyelt, a Teremts mûvnek felvigyzjt nemltbe tasztva kedve szerint mdosthasson a kristlyszfrk alatti vilg trvnyein. A pyarroni istenek gyõzelmk utn a klsõ skok egyikre, a Krhozat Sivatagba szmûztk ahol ezredveken t csillaptotta ht ms anyagi skok romlott teremtmnyeinek lelkvel, s ekpp erõt gyûjtve ksrletet tett, hogy diadall vltoztassa kudarct Ynev egeiben. Noha ismt veresget szenvedett, sikerlt annyi hvet megtartania, hogy ne szoruljon ki vgkpp a kontinens anyagi skjrl: lmok, sugallatok formjban jra meg jra utat tall az esendõkhz, s hamis gretekkel vagy ms praktikkkal igyekszik bosszja szolglatba lltani õket.

ris Prly

A Dli Jgmezõk peremn az õsidõkben becsapdott anyagtmeg, bizonyos forrsok szerint szerencstlenl jrt gi Haj.

Õrzõk

Egy, a sonioni kultrnl is õsibb civilizci flistenei, akik halllal bntetik a fekete opl megszerzsre trekvõket.

Õsi Egyezmny

Isteni paktum, az elsõdleges anyagi skon val be nem avatkozs trvnye. Kimondja, hogy egyetlen gi lny sem avatkozhat a kontinensen zajl folyamatokba gy, hogy isteni hatalmt kzvetlenl - teremtsre vagy puszttsra - hasznlja.

Õsi Np

A rejtõzõ npek egy a fldfelsznen lõ, mra meglehetõsen megfogyatkozott fajtja, az amundok kzkeletû elnevezse. Az amund np jellegzetessgei: bronzfnyû bõr, hibtlan izomzat test, hollfekete haj, mlykk szemek, melyek egszen a halntkig hzdnak.

P

Pelin Oviera

Toron hajdani neves kardforgatja, aki tudomnyrl hrom knyvet is rt. Neki tulajdontjk a Hrmas Keresztvgst, a Ktkezes Harnt Szlmalomvgst s a "Szrj, mintha vgnl" cselt.

Pteropta

Gro-Ugon hegyeinek megkzelthetetlen cscsain tanyz, rpkpes rishllõ-faj; egyes kutatk szerint az Ediomad-hegysg wyvernjeivel ll tvoli rokonsgban.

Puszttk

Kyria hadseregnek elit egysgei; Calowynrõl elszrmazott tagjai a birodalom felemelkedstõl hanyatlsig mlylomban pihentek, az tszzves Hbor alatt keltettk j letre õket. Klnleges harci kikpzskn kvl arrl voltak nevezetesek, hogy kszen lltak akr letk rn is a lehetõ legnagyobb vesztesget okozni ellensgeiknek: a hall kzeledtekor erejket megsokszoroz, vad mmorral teltek el. A Pyarron elõtti 3012-ben vvott msodik Gra-Tinoli csatban jutottak utoljra fõszerephez, m a hagyomny szerint maroknyi Pusztt fedezte a Kristlyknyvtrat szllt rishajk kifutst is.

Pyarron

Az j idõk kezdetn kt, egymssal szemkzt emelkedõ hegy kpezte Pyarron teleplst. A Dorlan foly egyik partjn a Krad rend lovagvra plt - alapkvnek letteltõl szmtjk az gynevezett Pyarron szerinti idõt (P.sz.) -, a tlpart ormn templomok tucatjait emeltk. Ez utbbi lett az Istenek Hegye.

A szerzetesek s a lovagok megjelentvel a cscsok krli pusztasgon meglnklt a gazdasgi s szellemi let; a Pyarron szerinti 500-ra mr pezsgõ kereskedelmet folytat, igazi nagyvrosrl beszlhetnk. Az eltelt fl vezred alatt a pyarroni j valls s eszme lngja futtûzknt perzselte vgig egsz Ynevet, a rgi hitek lassan oszl hamujt hagyva maga utn. Az emberek mindentt befogadtk az j tanokat, s Pyarront a valls kzpontjv, szent fldd avattk. A vros kkõknt tndklt sajt dicsfnyben, pompjt jabb s jabb adomnyok gazdagtottk. Kultrja kelettõl nyugatig, szaktl dlig bûvkrbe vonta az egsz vilgot.

A Pyarron szerinti 1000. esztendõben, az alapts milleneumn az istenek megajndkoztk a vrost az gi Templommal, ms nven a Gmbszentllyel, amely ettõl fogva tetõi felett lebegett, az Istenek Hegyrõl nzve mindenkor a nap elõtt, annak fnytõl glrival vezetten. Az gi Templom glbusza a mtosz fõistennek, Kradnak szentlyt, valamint a szent ereklyt az Aranykrt rejtette, s otthont adott a legnagyobb prftnak, a hit elterjesztõjnek, az immr tbb mint ezer esztendõs Selmo atynak.

Kzel hrom vezreden t tartott Pyarron virgzsa, kzben vrosllambl orszgg, majd birodalomm nõtt, igazi fnykort mgis a Pyarron szerinti XXXV. szzadban lte. Ekkorra nyelve - amelyet az egykor volt godoni civilizcitl rklt - a vilg kzs nyelvv lpett elõ. Papjai, tudsai a legismertebb tancsadknak szmtottak szerte Yneven. Az Aranykr Lovagrend, Krad isten rendje a legmegbecsltebb lovagrendd vlt, az Okkult Tudomnyok Egyetemnek varzslrendje, a Fehr Pholy pedig egy rangra emelkedett szak-Ynev legends hrû varzslllamval, Dorannal. Iskoliban, egyetemein ezrek s ezrek rszesltek az sszegyûjttt tudsbl, knyvtraiban szmtalan nemzedk kutatta az õsi korok titkait.

A Pyarron szerinti XV. szzad ta folyt a "csendes hbor" Krnnal az gynevezett Fekete Hatron: mindkt fl megmozdulsai hatrvillongsokban merltek ki. A Pyarron szerinti 3676-ban kvetkezett be a fordulat: a Tizenhrmak seregei ttrtk a vdelmi vonalakat, s a vilg fõvrost ork hadak dltk fel. A vidk npe, a magas, szõke, arisztokratikus arclû pyarroniak kelet fel menekltek, mg otthonra nem leltek Shadonban, vagy ms npek kztt.

A vrossal egyidõs Selmo atya a Gmbszently mlyn imdkozott, m hatalma nem bizonyult elegendõnek, hogy sztoszlassa a Krni Tizenhrom tkt, amely sajt temploma foglyv tette, s tehetetlensgre krhoztatta. A lerombolt vrosban egyedl az Aranykr Lovagrend fellegvrba visszavonult lovagok tartottk magukat. Az ork s goblin hordk hnapokon t ostromoltk, de nem voltak kpesek megtrni a hõsk elszntsgt.

Hrom hnap mltn erõs varzslatok vdelme alatt a helysznre rkezett a tizenhrom Krni mgus, a tizenhrom istenfattya flisten, s a Selmval vvott varzsprbaj az õ gyõzelmkkel vgzõdtt. A Prfta meghalt, az gi Templom a vrosra zuhant, s maga al temette a lovagvrat, btor vdõivel egyetemben.

Pyarron az alaptsa utni 3676. esztendõben elpusztult.

Napjainkban a szegnysget s nmegtartztatst hirdetõ, a valls fõ irnyzattl, a selmovitktl eltvolodott pyarronita rend sosem ltott mretû kolostorrendszert pt a vros romjain. Dl-Ynev nyugati s kzpsõ vidke elszigetelt, nyomorban tengõdõ vrosllamokra esett szt, amelyek knnyû prdi a portyz ork hordknak. Pyarron bszke npe termszetesen kszl a visszavgsra, m hogy Yllinor kalandoz-kirlyn s egyes shadoni lovagrendeken kvl kikre szmthatnak mg harcukban, egyelõre bizonytalan.

R

Raddim Fualgar am Gorvik

A Krnnal szvetsges dlvidki orszg grfja; a hagyomny szerint ellenfelei elõl meneklt szakra, hogy rkjogai rvnyestshez zsoldosokat toborozzon. A Pyarron szerinti 3692-ben vesztette lett egy Warvik tartomnybeli udvarhz ostromakor.

Rahim el-Haszra

A Taba el-Ibara pusztasgban fekvõ emirtus, El Hamed legnevesebb vezre P.sz. 3661-ben szletett a jval jelentktelenebb Haszra vrosban. Egy ktes szavahihetõsgû legenda szerint tevehajcsr apjt hasonszõrû trsai fojtottk meg egy elszmolsi vita sorn Erionban. Anyja plds szigorral egymaga nevelte fel - Rahim sokak szerint lett ksznhette a tõle elsajttott ravaszsgnak. zleti rzke, hrhedett alkalmazkodkpessge rvn sikerlt beverekednie magt El Hamed kereskedõchnek dntshoz testletbe, s nem sokkal ezutn a Vreskezûknt emlegetett Malik al-Avdal tancsnoka lett. Ura halla utn egy gyes hzssal elhrtotta a vrost fenyegetõ vszt, s kirdemelte az emr kegyt, akit - klns fintora a sorsnak - csakhamar httrbe szortott blcsessgvel. Trtnelmi nagysgt legfnyesebben a Manifesztciknt emlegetett isteni lny, az Ynev elsõdleges anyagi skjra betrt Amhe Ramun ellen vvott hborban bizonytotta. A krnikkban leggyakrabban elõfordul jelzõi: Uma Ahnat, vagyis gi Ravaszsg, s Kalit ab Bhin, azaz szakbart.

Ral da Ranga

A Pyarron szerinti 3655-ben szletett dwoon kzpnemes, 3681-tõl Ranil naplovagrendjnek nagymestere, a Dwyll Uni legkivlbb stratgja, 3739-ben bekvetkezett hallig a Hetedik Vrs Hadr.

Nevt nem elsõsorban a Davalon falai alatt P.sz. 3692-ben vvott csata, hanem az azt megelõzõ hetek manõverei tettk Ynev-szerte ismertt; a Ranga-fle kettõs hurok ktelezõ tananyag a kontinens valamennyi hadszati akadmijn. A felmentõ seregek rkezsig - majd hrom napon t - kzdtt kt Fekete Hadrral Sagrahas mezejn, ahol kt clt is megvalstott: sikerlt elejt vennie a szkvros buksnak, s megakadlyozta, hogy a toroni csapatok Davalont megkerlve zduljanak tovbb szak fel.

A Vinalinl 3695-ben zajlott tkzetben rt mgia sebezte meg, õ mgis ezredei ln maradt egszen a hadjrat befejezsig. Hazatrse utn - a legenda szerint legalbbis - egy teljes esztendeig szunnyadt Ranil oltrn.

Ranagol

Msknt a Kosfejes Œr; az Yneven ltezõ civilizcik tbbsge szmra az rdg maga. Hvei azt tartjk, õ az egyetlen igazi isten, a tbbi a sors sznalmas bbja csupn. Hite Gorvikban s Krnban llamvalls, szekti s nyitott tetejû templomai azonban a vilg szmos orszgban megtallhatk. Vallsnak gyakorlst a Pyarroni Paktum tiltja, mert emberldozatot kvn.

Raginal Hokmet Dhuvir am Godora

Godora grfja; a maga idejben, a Pyarron szerinti XIII. szzad derekn Mguslõknt ismertk. A legenda szerint arra tltetett, hogy a srban se leljen nyugodalmat: lidrc vlt belõle, m e csapst ajndknak tekintette, s frissen nyert hatalmval sokakat tartott rettegsben ezutn is. Msodik letben Orwella hvl szegõdtt, s nagyratrõ terveket ddelgetett: a Pyarron szerinti 3691. esztendõben az Eltkozott Vidken bukkant fel, azutn nyoma veszett - suttogjk, egy dorani varzsl parancsra a Semmi nyelte el.

Romls Virgai

Orwella titkos boszorknyrendje; tagjai ltalban kurtiznoknak adjk ki magukat, a hozzjuk betvedt szerencstleneket azonban tstnt felldozzk a Kitasztott oltrn.

Rosanna de Lamar

A Lan o'Vorn csaldot valaha Eren legbefolysosabb s leggazdagabb famlijaknt tartottk szmon, m a Pyarron szerinti 3600-as vek vgre gy tûnt, a Lan o'Vornok dicsõsge leldozban van: a csaldban egyetlen lenygyermek szletett, s sem egyenes, sem oldalgon nem akadt firks.

A leny a Rosanna nevet kapta. Szlei mindent elkvettek annak rdekben, hogy nemesenszletett hlgyhz mlt neveltetsben rszesljn - a korabeli szoksoknak megfelelõen otthontl tvol, makultlan hrû fõri hzban. Apja - Eligornak, Eren hercegnek egyik kamarsa - abban a kegyben rszeslt, hogy lnyt az erigowi udvarba kldhette kimûvelõdni az etikett, a trsalgs, az irodalom, a tnc s a zene mûvszetben. Az emltett rk ellen nem is volt semmi kifogsa Rosannnak, ellenben a hmzs, a birtokigazgats, a gyermeknevelsi elvek vad ellenkezst vltottak ki belõle. szintbb pillanataiban szlei is elismertk, hogy lnyukat elknyeztettk, m ezzel a nehzsggel az erigowi udvarnak kellett - kellett volna - megkzdenie.

A gynyrû gyermek, miutn daccal, konoksggal nem rt clt, taktikt vltoztatott. Mosolyval, hzelgsvel elrte, hogy kardforgatst tanulhasson, termszetesen a legjobb udvari fegyvermesterektõl, majd elsajttotta a mentlis energik alkalmazsnak mdozatait, nmi mgiaelmletet s -gyakorlatot, s persze az nekmonds sszes csnjt-bnjt. Ahogy cseperedett, helyzete egyre knnyebb lett; mire betlttte a tizentt, mr esti szrakozst keresve osont vgig jszaknknt a palota folyosin, s ki-kszktt valamelyik ifj lovagjval a kardvvst gyakorolni. Lelkes ksrõi szvesen elvittk Erigow kocsmiba, ahol szlei s nevelõi ltal minden bizonnyal ktes elemeknek tlt frfiak - kalandozk - nemesenszletett hlgyekhez egyre kevsb illõ tudomnyokra oktottk.

Rosanna tudta, mit akar. Brdd lett, s mindannyiszor dhs elgedetlensg tlttte el, amikor hres hõskrõl szlt a dal. Œgy rezte, az ember letnek egyetlen clja lehet: elrni, hogy vszzadok mltn is rla nekeljenek, hogy hrnevet szerezzen - brmi ron.

m ha lmairl beszlt, r kellett dbbennie, nem veszik komolyan. A frfiak tbbsge meghalt volna egy mosolyrt, de ha arra kerlt a sz, hogy dicsõsges csatkat vezet majd, s megfejti a kontinens nagy titkait, hdoli sem tudtk elleplezni ktkedsket, a jobb rzsûek a megrtõen sajnlkoz mosolyt.

Csodaszp, de fkezhetetlen s akaratos, eladsorban lvõ lny trt vissza az ereni udvarba, hogy - szlei szndka szerint - megfelelõ frjre talljon, s firkst szljn neki.

Rosanna unatkozott. Az udvarban egyetlen szrakozst tallt magnak: sorra elcsbtotta a frfiakat - klnsen azokat, akik elõszr kzmbsnek mutatkoztak irnta -, majd kajn elgedettsggel szemllte az rte vvott prbajokat, hisz tudta, hogy a gyõztest tbbnyire mg õ is legyõzte volna.

Egy nap npes ksretvel Erenbe rkezett Alidax rnõje. Senki nem rtette, vajon mivel lncolta maghoz a hrhedett boszorkny Iriogo Orelt, a kor legnagyobb brdjt; tny mindenesetre, hogy a dalnok az asszony hdoljaknt tûnt fel. Akik ismertk Rosannt, nem lepõdtek meg, amikor a lny elhatrozta: pp ez a frfi kell neki. A frfi, akirõl mg õ is tudta, sokkal tbbet r brmely eddigi hdoljnl.

A kzdelem hetekig tartott, vgeredmnye szenvedlyes szerelem lett. Br az udvar - meglepõ mdon - a szerelmesek prtjn llt, Alidax rnõje hamarosan rbredt az igazsgra, s szrnyû bosszt llt: mgikus praktikival gy elcsftotta vetlytrsnõjt, hogy Rosannnak attl fogva csak a legkemnyebb frfiak voltak kpesek undor nlkl az arcba nzni.

Megkezdõdtt egy kalandoz plyafutsa. Rosanna nekivgott a vilgnak, hogy gygyrt keressen az tok ellen, amellyel szemben az szaki Szvetsg mgiahasznli tehetetlennek bizonyultak. Abban remnykedett, hogy a legends anuriai holdfny meggygythatja. Ebben az idõben vette fel a de Lamar nevet: ha ilyen csfsgknt kell tengetnie napjait, legalbb a csaldra ne hozzon szgyent. Klnben is, az j nv sokkal jobban rmel.

Erionban csillant fel elõszr a remny, hogy az elveszett Godorai Fggõkertben meglelheti a kulcsot Anurihoz. Ekkor mr nem volt egyedl: trsakkal indult el a Fggõkert fel, kztk egy rongyos, mûveletlen, flvad goblinnal, Graum Hegdrokkal.

A Fggõkertben ismt lngra kapott Rosanna nagy titkok leleplezse irnti szenvedlye. Megtudta, hogyan csaptak ssze egymssal a kyr istenek a birodalom buksakor. Az elsõ rejtly - s az elsõ tallkozs Weilval, aki utbb az õ sorsnak is kovcsa lett.

A csapat tagjai kimdoltk, mikpp juthatnak el Anuriba, az indulsra azonban nem kerlhetett sor azonnal: a kalandozk fogsgba kerltek, s hamarosan Gro-Ugon bnyiban talltk magukat.

Mondjk, szak-Yneven a Fekete Hadurak fennhatsga alatt hrom olyan brtn mûkdik, ahonnt lehetetlen megszkni: Gro-Ugon bnyi, a Tûtorony Ifinben, s a Boszorknybrtn Shulurban.

Az elsõbõl sikerlt a szks; Rosanna csapata hosszas vndorls utn eljutott Anuriba. Nem sejtettk, hogy egyik trsuk hivatalos kldetsben jr: az anuriai srknylovasokat szerette volna segtsgl hvni a tizenharmadik Zszlhbor dntõ tkzethez. Beszlik, a Jslat szerint hromszor avatkozhatnak be a srknylovasok az szaki Szvetsg oldaln - ez volt a msodik alkalom.

Anuriban Rosanna visszanyerte szpsgt, radsul az anuriai srknylovasokkal egytt vehetett rszt a csatban, amely az szakiak gyõzelmvel vgzõdtt. Iriogo Orel nem kerlt elõ, senki nem tudta, mi lett a sorsa. Rosanna idõvel elfeledte, s mire - hossz vek mltn - egy tvoli skon tallkozott a dal istennek helyi fõpapjval, akiben Orelre ismert, mr csak bartsgot rzett a frfi irnt.

A csata utn Rosanna egyik lma beteljeslni ltszott: Eligorral, Eren kalandozhercegvel kszlt kzs kldetsre. Az elkvetkezõ vekben - amikor mr bartokknt harcoltak egyms oldaln - sem sikerlt tisztzniuk, kit terhel a felelõssg azrt, hogy Rosanna vgl kimaradt a csapatbl; a lny szerint a herceget, õ azonban ezt mindvgig tagadta.

Egy jabb ostoba flrerts kvetkezmnyekpp egy boszorknyszekta tagjai hszvi lmot bocstottak Rosannra. Mire felbredt, kszbn llt az jabb Zszlhbor, Eligor eltûnt, a Fekete Hadurak sorban prbltk megszerezni a vrs lobogkat.

Az ezutn kvetkezõ esemnyek a hivatalos krnikkbl mindenki szmra ismertek, br ktelessgnk megemlteni, hogy bizonyos krkben (Rosanna rajongi kztt) a legendnak ms vltozatt ismerik; eszerint a kilencedik hadri lobog visszaszerzse, az rul leleplezse csak s kizrlag Rosanna rdeme volt. Akr gy, akr gy, megvalsult egy letcl: Rosanna neve kzismertt vlt, a Kilencedik Vrs Hadr trtnett dalok, histriai mûvek sokasga õrizte az utkor szmra. A gyõztes csatk mellett akadtak persze aprbb kudarcok is: megesett, hogy a vezrt rongyosaival egytt elfogtk, megfosztottk zszljtl s a Tûtoronyba zrtk, ahonnt vszzadok ta senkinek sem sikerlt megszknie. Rosanna s trsai vgbevittk ezt a csodt, a mikntrõl azonban õk is, a velk egytt kiszabadult fogolytrsak is mlyen hallgatnak.

Miutn a zszlval fennll ktelke rvn sikerlt a mentlskon eljutnia a loboghoz, s egy abasziszi boszorknymester legyõzsvel visszaszereznie azt, Rosanna nyeresgknt rtkelte a kalandot. Ismt szerelmes; az egyik kiszabadtott toroni frfi egy idõre csatlakozott a trsasghoz, Rosanna kedvese lett, s csak akkor vltak el egymstl, mikor az illetõrõl kiderlt, hogy sheenwali smaragdmgus, Weila isten papja.

Rosanna ekkorra meglehetõsen sokat tudott - vagy sejtett - Ynev titkos trtnetrõl ahhoz, hogy rrezzen, milyen krszletû sajt dicsõsge. Neve fennmarad ugyan, m csak a Hetedkor vgig, tovbbi szz-szztven esztendeig. Ki tudja, mi kvetkezik azutn, kire-mire emlkeznek majd az hatatlanul bekszntõ koszkor emberei? Arra is rbredt, hogy hiba szerzett vilghrt, az igazn fontos emberek, a valban nagy kalandozk kztt mg mindig akadnak, akik mosolyogva legyintenek a neve hallatn: Lndzss Erik, Alyr Arkhon s sokan msok. Az õ vlemnyk pedig fontosabb, mint az udvarok s fogadk np.

Ekkor kezdõdtt Rosanna letnek jabb szakasza; egyre-msra olyan kalandokba keveredett, amelyekrõl mr nem szvesen beszlt.

A Fekete Hadurak egyik cselfogsa csaknem sikerrel jrt: tvettk a hatalmat a M.A.G.U.S. kolostora felett, trtk a kzelmlt trtnelmt, gy Rosanna egy olyan vilgban tallta magt, ahol bartja s leghûsgesebb trsa, a Koldusknt ismert Timul cwa Anrem az szaki Szvetsg zsarnoka, szerelme pedig Toron uralkodja volt. Minden megvltozott, kilenc ember kivtelvel, akiknek szobra vltozatlanul ott llt a M.A.G.U.S.-ban, a Shanice brcei kztt. Rosannnak kellett visszalltania a rendet - sikerrel jrt, a trtnelem eredeti medrben folyt tovbb. Klnlegesnek bizonyult a jutalom: a lnyrl - sajt krsre - tbb nem szlt a krnika, gy maguk az istenek sem tudhattk, mit csinl, merre jr ppen.

Rosanna kutatni kezdett a kilenc szobor eredetijei utn. Nmelyeket - Tier Nan Gorduint, Eligort, Mogorva Cheit - ismerte, msokat viszont sosem ltott. Szenvedlye mellett a hborval is trõdnie kellett: nhny vrs lobog vltozatlanul a toroniak birtokban volt, s br Rosanna Hadr-trsai reztk kzelsgket, a Boszorknybrtnbe a mentlskon nem tudtak behatolni. A lny ksretvel egytt felkerekedett ht, hogy utat talljon a rettegett erõssgbe. Felbrelte a Hall Elsõ Nagymestert, aki - br egy "testvre" pr esztendõvel korbban a szp kalandoznõ letre trt - j befektetsnek bizonyult.

A Hetedkor folyamn mg nem fordult elõ, hogy aki bekerlt a brtnbe, ki is szabadult onnt; a mgikusan vdett piramisban nem mûkdtek a varzslatok, a benti helyzetrõl senki nem tudott semmit. Hla a szerencsnek, az embervadszok jl idõztett ostromnak s a Rosanna ltal odakretett, kapunyitsra kpes sivatagi homoklnyeknek, sikerlt kijutniuk a zszlkkal.

Mr csak egy feladatot kellett teljestenie a Szvetsg gyõzelme rdekben: kiszabadtani Eligor herceget, aki egy tvoli skon raboskodott. Rosannknak sikerlt eljutniuk a toroniak ltal hasznlt Kapun keresztl a krdses skra, Eligor s a tbbi szaki kiszabadtsa azonban nem bizonyult egyszerû feladatnak: azon a skon Ynev halandi isteneknek minõsltek, nem hagyhattk el a skot, de mg sajt otthonukat sem, nehogy magukra vonjk a sk õshonos isteneinek dht. Az lmok istennek hathats kzremûkdsvel Rosanna mgis felkereste õket. A Koldussal kettesben sikerlt semlegestenik az isteni hatsokat, gy mindekit hazajuttattak.

s megvalsult mg egy lom: amikor Eligor felajnlotta segtsgt a tovbbi kalandokhoz, Rosanna az igazsgnak megfelelõen vlaszolhatta: egyedl is kpes megoldani brmit. Ennek ellenre szmtalan kalandban vett rszt egyenrang flknt a Kk Herceggel; Eligor volt az, aki btortotta, sõt segtette Rosannt, amikor a lny a Kilencek s s Ynev teremtsnek legvgsõ titkt kezdte feszegetni.

Lpsrõl lpsre haladt. Eljutott a vilg Hatodkorba, tallkozott nhny ottani Jelhordozval, akik szvetkeztek, hogy kijtsszk eleve elrendelt vgzetket. A lny tbbszr felkereste azt a helyet, ahol a Kilencek lelknek aktulis njktõl fggetlen rsze lt, s vigyzta a ciklus rendjt. Megismerte a Kapuk Termnek kyr matematikra alapozott mûkdsi elvt, gy mr nem csak a zszl ltal lehetõv tett utazsi md llt a rendellkezsre: a tovbbiakban brhova eljuthatott a skok kztt, akr jrt ott korbban, akr nem.

Nem rdekelte, mekkora bajt okoz a vilg rendjben azzal, hogy vltig kutat, keres. Eljutott Sheenwalig, ahol sikerlt megindtania azt a hadsereget, amelynek az utols ciklus - a Kilencedkor - vgn kellett volna Ynevre tmadnia. A kontinensen cskkenni kezdett a mgia ereje, kosz lett rr mindentt. Hogy tettnek kvetkezmnyeit elhrtsa, Rosanna Graummal egytt visszatrt az idõben arra a pontra, amikor a ciklusokat megterveztk, s krssel fordult a Nagyokhoz: tervezzk be vagy akadlyozzk meg az ltala okozott katasztrft. A jelenbe visszaszkkenve nyomt sem talltk a felfordulsnak, csak a Kilencek emlkeztek halvnyan egy klns lomra az idõ elõtti vgpusztulsrl.

Rosanna ezutn rbredt, hogy nem csak sajt kvncsisga szabta meg kutatsainak irnyt - hogy valaki vagy valami ms is kzrejtszott a trtntek alakulsban, s hogy ez az erõ egyre komolyabb, egyre nehezebben hrthat eszkzkhz nyl. Csapdba akartk ejteni egy alternatv Yneven, s hiba meneklt el, jabb kilenc, szinte teljesen egyfoma vilg kzl kellett kivlasztania sajt otthont. Istene, Weila skjn tallta meg a hazavezetõ utat, bartai, a Koldus, a rongyosok s Eligor azonban csapdban rekedtek. Rosanna gy rezte, most mr ha akarn sem engedhetn meg magnak, hogy tekintettel legyen msokra, hisz egsz Ynev sorsa a tt; az uralkod tvolltben egy aprcska informcirt egymaga szeglt szembe Mogorva Chei birodalmval - ezt a botorsgot csak gy sikerlt megsznia, hogy a konfliktus elõtti idõbe visszatrve kiegyezett Yllinor legends kalandoz-kirlyval.

Megtudta, kik ksztettk a vrs s fekete lobogkat. Tren s idõn t eljutott a vrs hadri lobogk megalkotjnak skjra, hogy feltegye krdseit, m elg nhny napot eltltenie a boldog, bks vilgban - amilyenn a ciklusok vgn Ynevnek vlnia kell - hogy eldntse: ezt a befejezst õ nem helyesli.

Hazatrt Ynevre, bcst vett bartaitl, hatalmas vagyont - a kalandozk javra fordtand - Torozonra bzta, aztn nekivgott megint, hogy szvetkezzen eddigi titokzatos ellensgvel.

Amikor elveszettnek hitt trsaival egytt jra feltûnt, mr nem foglalkoztatta Ynev sorsa: lte a Kalandoz Hadurak szoksos lett. Csatk, kldetsek kvettk egymst, mg vgl rdbbent, hogy a frfi, aki mellett boldogan lhet, vek ta mellette harcol. Rosanna harmadjra Timul cwa Anremet vlasztotta trsul.

Hogy megvltozott-e Ynev jvõje - ki tudja? A kvncsi kalandozk szmra azonban tmutatst adhat a Tongoriban õrztt Jslat egy lnyrl, egy tnkretett vilgrl s nmagunk legyõzsrõl, mely az idõk teljessgben a flelem legyõzshez vezet.

Rowon

szaki vrosllam; ktes hrnevt az odateleplt Darton-prftnak, Airun Al Maremnek ksznheti, aki kemny harcban hdtotta el (majd vissza) birtokt szak egy nagyhatalm Fekete Hadurtl.

S

Salina Lyavelln

Calyd Karnelian abasziszi hercegkapitny felesge, akit a Quiron-tenger medencjben Antoh angyalaknt ismernek: a hagyomny mr letben szmos legendt szõtt alakja kr.

A Pyarron szerinti 3674-ben, a hercegkapitny megrendelsre fogant Alidarban; nevelsnek alapvetõ szempontjait - hûsg, llhatatossg - jvendõbelijnek krsre hatroztk meg. Antoh hitben nevelkedett, s br 3692-ig egyetlenegyszer sem hagyta el a Vgyak Vrost, rendelkezett a hajsnpek ltal vezredeken t felhalmozott sszes ismerettel - maga Karnelian mondotta rla egy zben, hogy flottjban nem akad klnb parancsnok nla.

Romantikus krlmnyek kzt keltek egybe a Tizennegyedik Zszlhbort (P.sz. 3692-3696) kvetõ elsõ bkevben. Abaszisz nagykirlya - Karnelian trnra kerlse ta sokadszorra - brgyilkosokat kldtt a szigetekre, hogy vgezzen rivlisval, a hercegkapitny tani, Ynev neves kalandozi azonban foglyul ejtettk s arra knyszertettk a fegyvereseket, hogy a szertarts vgn dallal kszntsk az ifj prt.

Salina hzassguk harminc esztendeje alatt kt fival s kt lennyal ajndkozta meg Karneliant. A hercegi pr npszerûsgt mrtkletessgk s irgalmassguk, nemklnben segtõkszsgk magyarzza: Salina asszony mr a Pyarron szerinti 3697. esztendõben sajt hajrajt szerelt fel, melynek szkoggjai az vtizedek sorn szmos bajba jutottat, hajtrttet, szmkivetettet mentettek meg. Beszltk, Lady Karnelian olykor - fõknt pusztt viharok idejn - maga is tengerre szllt, hogy jelenltvel csillaptsa Antoh dht, s gyõztes harcot vvjon az elemekkel a boldogtalanok letrt.

Srknylovasok

Az Anvarin õshonos, egyes felttelezsek szerint Ynev Anuriai-fennskjn is megtallhat srknyszabsak kznapi elnevezse. A rluk szl lersok ellentmondsosak, a falfestmnyek mindegyikn msknt brzoljk õket.

Srknyszvetsg

A srknyok s az elfek legends szvetsge az õsidõk fajhboriban az aquirok ellen. Jl pldzza az elfek npre olyannyira jellemzõ melanklit, hogy a szvetsg kalandos ltrehozsrl tizenkt histris neket ismernek; buksrl s szomor szthullsrl hatvanngyet.

Shackallor

A Krni Tizenhrmak legidõsebbike, Ranagol flisten fia, minden idõk legnagyobb fekete mgusa. Veznyletvel ptettk a Krni Tornyot, s br õ maga sosem lltotta, azt tartjk, egymaga uralkodik egsz Krn felett.

Shadon

Ynev napjainkban ltezõ legnagyobb birodalma, Gorvik s Krn õsellensge, a Domvik-hit hazja, a dlvidki lovagi kultra kzpontja, huszonkt tartomnyra osztott kirlysg. j-Pyarron pusztulsa utn az emberi kultra menedke, a civilizci bstyja, utbb - Yllinor oldaln - a meggyalzott vilgvros bosszllja lett.

Shri-En Igron

Az utols kyr csszr, aki birodalma szthullsa utn a Vltozsok Skjra kltztt.

Sigur bel Trang

Kyr eredetû nemesi csald szltteknt, Shulur kzelben jtt a vilgra a Pyarron szerinti 3657-ben, a Pusztts hnapjnak 12. napjn. A Trangok kisebb fldbirtokkal s jl vdhetõ vrral rendelkeztek, Sigur azonban - aki utbb teljesen felhagyott õsei nevnek hasznlatval - harmadik figyermek lvn nem szmthatott az rksgre. A vrkapitny irnytsa mellett kezdett ismerkedni a kardvvs, a szmszerjszat titkaival. Apja szvesebben ltta volna, ha az ifj a tudomnyoknak szenteli idejt, de fit semmire sem knyszerthette. Sigur mr kamaszkorban gyors, kiszmthatatlan fegyverforgat hrben llt; ekkor dnttt gy, hogy katonai plyra lp.

Kedvre val harci iskolt sosem sikerlt tallnia: aritmetikt, mgiaelmletet s vallsismeretet tanult tbb ven t. Huszonkt vesen, egy szl karddal, nemesi cmnek minden gõgjvel rkezett Shulurba. Tiszti rangot akart szerezni a csszr elit alakulatnak szmt Vihargrdban, de mert nem vett figyelembe bizonyos ratlan szablyokat, csakhamar maga ellen hangolta a helyi alvilgot. Sigurt a Pyarron szerinti 3679. esztendõ egy õszi jjeln fegyveresek rohantk meg a kiktõben, eszmletlenre vertk, s nhny - a hagyomny szerint hrom - aranyrt eladtk egy rabszolgakereskedõnek, aki mg hajnal elõtt tengerre szllt friss rujval.

A fiatalember Alidaxban tallt vevõre, s br nem is sejtette, ez volt a pillanat, mikor jra mell szegõdtt a szerencse. A vrosllam rettegett, bõvrû rnõjnek szemet szrt a hajja evezõpadjhoz lncolt kyr szrmazk, elõvezettette ht, s miutn szeretõjv tette, lmaiba hatolva megismerte egsz trtnett. Egyesek szerint puszta szeszlybõl, msok szerint okos nrdekbõl dnttt gy, hogy ismt embert farag belõle; tny mindenesetre, hogy az õsi vrbõl val frfival az oldaln nagyobb befolysra tett szert a csszr udvarban.

Noha Sigur sosem kerlt a Vihargrdhoz, nagyvû tervei Sinil Dialaid segtsgvel lassanknt valra vltak. Idõvel bizalmba fogadta az uralkod, sõt, Toron Fekete Hadura is, testhezll feladatot kerestek ht szmra, olyat, mely lehetõv tette veszedelmes kpessgeinek kibontakozst a hajdani s majdani birodalom rdekben: az udvari kmszolglat irnytst bztk r, mely keze alatt a Tizenharmadik s Tizennegyedik Zszlhbor kzti "harcos bke" vtizedeiben egsz szak-Ynevet tfog szervezett tereblyesedett. Szolglatait a Pyarron szerinti 3688. esztendõben bri cmmel jutalmaztk.

Sigur, Alidax boszorknyrnõjnek gyasa s kegyeltje egyre ritkbban vett rszt szemlyesen a kldetsekben, de a Pyarron szerinti 3692-ben, az j Zszlhbor kitrsnek vben ismt felkerekedett, hogy megszerezze gazdi szmra a Vrs Hadurak kilencedik lobogjt. Egy szvetsgi szolglatban ll flszerzet nyomn jutott el Alidarba, ahol Sinil Dialaid a hallt lelte. A br a hagyomny szerint gy meneklt meg a boszorknyrnõ galeaszra ront kalandozk dhtõl, hogy tulajdon tiszttrsaira tmadott, meglte õket, majd renegtnak vallotta magt. Sikerrel frkõztt Rosanna de Lamar, a ksõbbi Kilencedik Vrs Hadr bizalmba, sikeresen tjkoztatta toroni urait - s a Szvetsg ruljt - a kalandozcsapat folyvst vltoz terveirõl. Mikor Davalon felmentst kvetõen sarokba szorult, Calyd Karnelian abasziszi hercegkapitny jegyest tszul ejtve igyekezett egrutat nyerni - Rosanna azonban sajt fegyvert, az rzelmeket fordtotta ellene, s sajt kezûleg vgzett illziinak ravasz hhrval.

Sogron

A kyr istencsald rejtelmes alakja, a tzek, a fny, a tuds s a bossz ura. Kultusza mg ma is dvik Yneven, noha korntsem olyan elterjedt, amilyen a birodalom szp napjaiban volt. Szent vrosa az szak s Dl hatrn plt Ordan, hvei azonban megtallhatk Toronban, Abasziszban s a Quiron-tenger dli partjnak vrosllamaiban is.

Sonion

Msknt a Nap Harmadik Titkos Vrosa; az si Np egyik fõ fszke az Ibara homoktengern. Pontos helyt a Hetedkorban szinte senki nem ismeri, a mendemondk csak annyiban egyeznek, hogy e legends teleplst minden dzsad porfszektõl, ozistl s karavnttl tvol, a Mlysivatagban lelhetik meg a vakmerõk.

Sonor

Ynev leghresebb kalandoz-mgusa. A Pyarron szerinti 3291-ben szletett, lltlag pyarroni nemesi csaldban. Majd' szz ven t nygte az istenek tkt: rtabb volt mindenkinl. Temrdek hnyattats utn, nem csekly erõfesztssel vgl elksztette medljt, melynek segtsgvel olyan klsõt lthetett, amilyet csak kvnt. Feljegyeztk rla azt a furcsasgot is, hogy mindazok, akiket indulatban tõrvel igyekezett elcsftani, valamely isteni csoda folytn csak szebb vltak.

vszzadokon t vndorolt a vilgban, mire a hrneves Fehr Pholy vezetõje lett. Szmtalan hõstettn kvl rendkvli sokoldalsga tette naggy: szinte ugyanolyan otthonosan mozgott a tûzmgia vagy a dmonolgia terletn, mint az ltala Ynevre hozott mentalizmusban. Alakjt mig rejtlyek serege vezi; bizonyossgokkal, legalbbis letnek egyes rszeirõl, csak fegyvertrsa s bartja, Mogorva Chei szolglhatna, õ azonban e tmrl is makacsul hallgat.

Suo Gan

Niarei eredetû dal, a Pyarron szerinti 3690-es vek vgn terjedt el a kalandozk kztt. Kzs Nyelvû szvegt a hagyomny szerint Tier Nan Gorduin rta.

Sz

Szarvtorony

A nekromancia dorani fellegvra; elnevezst unikornisszarvra emlkeztetõ formjnak ksznheti. A "szarv" rovtki a cscsig krbeksz fggõfolyosk. A torony egyike a varzslvros legtitokzatosabb pleteinek, bellrõl csak a beavatott kevesek ismerik; urt, a Hatodik smgust pedig mg senki sem lthatta szemtõl szembe.

Szigetbirtok

Igrain Reval, a vilgutaz Krad-szerzetes a Pyarron szerinti 2447-ben rkezett a Quiron-tenger dli partjra, hogy anyagot gyûjtsn a Geoframia jabb fejezeteihez. Meglett ember volt mr ekkor, aki Krnbl val meneklse sorn a tlls fortlyait is elsajttotta - m Abaszisz partmenti szigeteirõl jval kevesebbet tudnnk, ha nem a kor leghresebb hajsa, Niles Daray oldaln merszkedik a veszedelmek vizeire.

Daray, akinek letrõl s tetteirõl szmos szphistria szl, a dlkeleti vrosllamok egyikben - a hagyomny szerint Narvanban - adott tallkt mesternek. Haonwelli szletsû, szakon nevelkedett ember lvn nem sajt jrmûvel s legnysggel rkezett; egy teljes vet sznt arra, hogy a helyi sajtossgoknak megfelelõen csoljon hajt, kivlassza a legrtermettebb matrzokat, m mire Antoh Tercnek msodik, rads havban Reval csatlakozott hozz, minden kszen llt mr.

Ht esztendeig tart utazsuk szmos j ismerettel gazdagtotta Ynev geogrfusait, s mindazokat, akik a szerzetes szemlyes hang przjban rmket leltk. A Geoframia Pyarron szerinti 2458-ban megjelent kiadsa mr tartalmazza az Abasziszrl szl fejezetet, benne a negyedik tartomny, a Szigetbirtok lerst, mely az albbi sszefoglal alapjt kpezi. Mielõtt tadnnk a szt Revalnak, aki egyben-msban tvedett ugyan, m zrszavban egy villansra megltta a jvõt, illõ megemlkezznk a msodik rszletet jegyzõ Daray kultrtrtneti rdemeirõl is, aki az itt kzlt mellett temrdek helyi legenda palimnzist hagyta rnk - a kontinens forrsirodalma sokkal szegnyebb lenne nlklk.

T

Talman Rach Ahal

Kahrei puskamûves, Tier Nan Gorduin bartja. Egsz csaldjt mestersghez val ragaszkodsa miatt vesztette el.

Tarin

A Traidlan-hegysg trnkkal, jratokkal t- meg tszõtt mlyt, barlangvrosait az szakfoki Brogrl (Beriquel) rkezett trpk lakjk: a Pyarron szerinti XIV. szzadban kttt velk bartsgot Haonwell akkori hercege. A tariniak kitûnõ kovcsok, ptszek, mrnkk, s nem utolssorban rettenthetetlen harcosok: az szaki Szvetsg gyalogos lgiinak derkhadt alkotjk. Lovassguk õsidõkbõl szrmaz, hllõforma lnyeket hasznl htas gyannt. A trnabirodalomban kirly uralkodik, a kilencszzadik letvt tapos Torof Oggi, aki - mint mondjk - a mgikus tudomnyokba is belekontrkodott.

Tharr

A kyr istenek kztt az elmls megtestestõje, rott forrsokban Hromfejûknt, olykor Nmaknt szerepel. Kultusza - noha a Koszkor zûrzavarban hallistenn alacsonyult - ma is dvik a kontinensen: hvei elsõsorban a Quiron-tenger mellkn lnek; szent szimbluma (bak, kgy, oroszln) szmos toroni s abasziszi hadilobogn kszn vissza.

Papjai idõrõl idõre fiatal fikat rabolnak, hogy szerzeteseket neveljenek belõlk, talaktva, eltorztva õket Tharr kedvre. Ezektõl a knsrga kmzst viselõ, pikkelyes bõrû, flig hllõ, flig ember teremtmnyektõl okkal retteg a vilg.

Az szaki Szvetsg terletn Tharr szertartsait gyakorolni tilos, a trvnyek megszegse azonnali hallt jelent. A Vrs Hadurak annyira gyûllik a Hromfejût, hogy a tizenharmadik Zszlhbor utn irthadjratot indtottak hvei ellen, s ezzel kis hjn vilgmretû kzdelmet robbantottak ki. Tharr kultusza a Dlvidken gyszlvn ismeretlen, a Pyarroni Paktum is tiltja, mivel emberldozatot kvn.

Themes

Az amund mitolgia napszimbluma, az si Np fõistene. Szent vrosa Sonion.

Tier Nan Gorduin

Ilanorban szletett kzpnemes; kalandoz, vndornekes s zsoldos; szletsnek idõpontja bizonytalan. Anyja a Miracle Adeptia tansga szerint toroni nõ volt, csaldjban t genercira visszamenõleg kltõk, tengerszek, vvmesterek s aranymûvesek akadtak. Neveltetse - amelyrt hazja egyik kztiszteletnek rvendõ, utbb szmûztt brdja volt a felelõs - korn eltvoltotta az istenektõl. Egsz lett tudatosan vllalt hitetlensgben lte le, noha nem egyszer vlt isteni eredetû praktikk rszesv. Sosem nõslt meg. A kalandozk tudni vlik, hogy szerelmi viszony fûzte egy shadoni lnyhoz, aki az õ oldaln, õt vdelmezve esett el Niarban, s akit egyes forrsok a Keleti Szl Pagodjnak Œrnõjvel azonostanak. Tier Nan Gorduin a Hetedkor vgig egyedl jrta tjt, majd tisztzatlan krlmnyek kzt vgkpp eltûnt Ynevrõl.

Toron

A hajdanvolt Kyria egyik tartomnya; urai az tszzves (bizonyos forrsokban rknek mondott) hborban Orwella mell lltak, gy a birodalom buksa utn, az ezredves anarchia poklban is megõrizhettk llamuk egysgt. Toron laki kyreknek valljk magukat, s eltorztottan br, de õrzik a kyr hagyomnyokat. Meglik a kyr nnepeket, nemessgk mig a kyr isteneket, elsõsorban Tharrt imdja. A nvleges uralkod a csszr, a valdi hatalmat azonban a tz lzad Hatalmas egyenesgi leszrmazottai, a Boszorknymesterek gyakoroljk.

Toron elsõsorban kalmrkodsbl - vszzadok ta a Quiron-tenger elsõ szm kereskedelmi hatalma - s rablhadjratokbl l. lland hborban ll az szaki Szvetsggel, gyakorta lepaktl ellenk Abaszisszal s nhny vrosllammal.

E vidk a kosz s a bûn hazja. A trvnyeket Shuluron s nhny nagyobb vroson kvl nyltan semmibe veszik, tolvaj- s orgyilkosklnok mondjk ki a vgsõ szt majd' mindentt. Kt legnagyobb tolvajklnjt Szrkecsuklysok illetve Kobrk nven nevezik. Emberkereskedelme ugyancsak szmottevõ, ebben a Lncbartok nevezetû trsasg jr len, amely, mint mondjk, kzvetlenl a Boszorknymesterek fennhatsga al tartozik.

Toroni Boszorknymesterek

A tz lzad Hatalmas leszrmazottai, Toron tnyleges urai. A Quiron-tenger egy kopr szigetn, Daumyron tanyznak roppant palotban. Kiltkkel csak a csszr s a fõnemessg egyes tagjai lehetnek tisztban. Mindahnyan hatalmas mgusok, a blcsek nem tartjk kizrtnak, hogy - Yneven egyetlenekknt - kyr alap mgit hasznlnak.

Noha eleik Orwella mell lltak az tszzves Hborban, õk maguk Tharr hvei, a Kitasztottat kellemetlen, csak alkalmanknt kvnatos szvetsgesnek tekintik, kultusznak terjedst nem gtoljk, de nem is szorgalmazzk. Hrszerzskrõl legendkat meslnek. Kmeik - mint tancsadk - szak-Ynev sok kisebb llamnak uralkodja mellett megtallhatk.

Torozon tavernja

Hatalmas fogad a kalandozk vrosban; Ynev leghresebb ilyen intzmnye. Megptstõl (P.e. XVIII. sz.) kezdeve a Torozon csald birtokban van. Azta tbbszr legett, s ms mdokon is elpusztult, de jra meg jra - s mindig ugyanazon a helyen - ismt felptettk. Rendkvli sttusa miatt nevezik Bkeszigetnek s Ereklyetartnak is; tny, hogy fedele alatt a Hetedkor dereka ta megritkultak a vrre menõ sszecsapsok, s hogy a kontinens nevesebb kalandozi kivtel nlkl megfordultak s megfordulnak falai kzt.

Tûzkobra

Sogronnak, a kyrek egyik, a tûzimdk egyetlen istennek ritulis neve.

Tysson

A hajdanvolt elf kirlysg, Tysson Lar fõvrosa; mikor az orszg hatalma elenyszett, magnyosan, de bszkn s erõtõl duzzadn fl vezreden t hirdette mg az õsi npek egyiknek fura diadalt Krn felett. A Pyarron szerinti 2003-ben pusztult el. A katasztrfa okt a krniksok egy ismeretlen jrvnyban, s az ezt kvetõ ork tmadsokban vlik megtallni.

Tysson Lar

Kzs nyelven Szent erdõ-t jelent. A dlvidki elfek õshazja; a Pyarron elõtti XX. szzadtl a Pyarron szerinti XV. szzadig virgz birodalom volt. Krn hatalmnak erõsdse miatt laki mr a Pyarron elõtti VIII. szzadban megkezdtk tteleplsket a Lasmosi-flszigetre. Mra a Krnbl rad gonoszsg teljesen elbortotta, orkok s ms szrnyetegek kltztek fi kz, az elfeket azonban - mg a kiszakadottakat is - csillapthatatlan honvgy gytri utna.

U

 

Uwel

A pyarroni istencsald tagja, az igazsgos elgttel istene, kzkeletû nevn a Bosszlls Atyja. Papjai egyben lovagok is, akik Ynev-szerte magnyosan ll erõdtmnyekben lnek, s a krnyk adomnyaibl, illetve megbzsaik szerny brbõl tartjk fenn magukat. Uwel papjait brki felkeresheti: ha bosszjt igazsgosnak tlik, s nyilvnval, hogy nem tudja maga beteljesteni, akkor minimlis, sok esetben nvleges ellenszolgltats fejben bevgzik azt. Flelmetes harcosok hrben llnak; azt tartjk rluk, amg egy gyet le nem tudtak, nem nyughatnak: ha valamelyikk odavsz, menten egy trsa ll a helyre.

Y

Yllinor

Mogorva Chei ltal P.sz. 3592-ben alaptott kirlysg, fõvrosa Ru-Shennon. Ngy tartomnyra oszlik, npei - ilanoriak, elfek, tarranok s az itt õshonos nomdok - bkben lnek. Npessge hozzvetõleg hszmilli fõ, llamvallsa az Arel-hit. Dl-Ynev egyik nagyhatalma, mg a Dls (P.sz. 3676) sem okozott itt szmottevõ krokat - a pyarronhû llamok kzl egyedl Yllinor vszelte t ilyen "knnyen" a hbort. Chei kirly seregei mr a kvetkezõ v tavaszn tmadsba mentek t, s fokozatosan megtiszttottk a Glyk Tengernek mellkt Shackallor horditl.

V

Via Shen

Az szaki embervadszklnok legismertebbike s legrespektltabbika. Erentõl nyugatra, a senkifldjn tanyznak birtokukon, mely hat erdei falut foglal magba. Elsõsorban testõrk, gyakran vetik be õket klnsen knyes s veszedelmes helyzetekben - kmkedssel s titkos gyilkosgokkal nem foglalkoznak. A kln szkhelynek pontos helye ismeretlen, a Via Shen-i embervadszok ha akarnk sem tudnk elrulni, elmjket olyan mgikus abroncs vdi, hogy mielõtt az informci kitudhatna, az embervadsz elfelejti azt. lltlag klns mgikus kpzst kapnak, sõt, azt is tudni vlik rluk, hogy nem dorani mesterektõl, ezt azonban makacsul tagadjk mindahnyan.

Vigyzk

Doran hadserege; mgikus ton kondcionlt lovagok rendje, akiknek egyetlen feladata, hogy az szaki varzslllam biztonsgra gyeljenek. Ltszmukat 555-ben hatroztk meg egykor, j tagot csak olyankor fogadnak maguk kz, ha valamelyikk meghal. Minden idõk legkitûnõbben felszerelt serege, hisz Doran varzsli nemcsak felszerelsket, fegyvereiket itatjk t mgival, de testket s szellemket is. Szablyzatuk szerint nem lphetik t Doran hatrait, m az utbbi vszzadban - vgveszly elhrtsnak okn - kt zben felmentst nyertek e megszorts all. A Rend nagymestere Doran titkosszolglatnak mindenkori feje, akinek kiltt sûrû homly fedi.

Vrs Hadurak

A Fekete Hadurak õsellensgei, ugyancsak kilencen vannak, s az szaki Szvetsg, az ifj civilizci gynek gyõzelemre vitelre eskdtek fel. Senimoro Daitar, Erigow legendss vlt uralkodhercege, az elsõ Vrs Hadr a Pyarron szerinti 1132-ben nyilvntotta ki hatalmt, s kzel kt emberltõn keresztl egyedl viselte cmt. Trsai sorra jelentek meg a trtnelem folyamn, hogy az ugyancsak fokozatosan felbukkan fekete lobogk ront hatalmt ellenslyozzk.

W

 Weila

A kyr istencsald tagja, a Sorskovcs. A birodalom szthullsval hvek nlkl maradt, kiszorult Ynev elsõdleges anyagi skjrl - a hresztelsek azonban arrl szlnak, hogy a Pyarron szerinti II. vezred folyamn Weila nhny papja Calowynrõl Ynevre rkezett, hogy fellessze kultuszt. Egyhzrl s hveirõl egyelõre sehol sem tudnak: ha vannak is, a legnagyobb titokban tevkenykednek, hogy fel ne hvjk magukra a gyûllkdõ Tharr figyelmt.

 
Legutbb Frisstve:

2005.05.19.

 
Hrlevl
E-mail cm:

Feliratkozs
Leiratkozs
SgSg
 
ra
 
Naptr
2025. Jlius
HKSCPSV
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
<<   >>
 
Zene-bona
 
Partnerek:
 
Szentereklye
 
ljen rkk!
 

* Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!    *****    Megjelent a Nintendo Switch 2 és a Mario Kart World! Ennek örömére megújítottam a Hungarian Super Mario Fan Club oldalt.    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    &#10024; Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott &#8211; ismerd meg a &#8222;Megóvlak&#8221; címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.